Deklaracje na egzamin w sesji styczeń-luty 2022

17.8.2021

Termin składania deklaracji na egzamin w sesji styczeń-luty 2022 można składać do 15.09.2021. Jest to termin ostateczny.

Deklaracje mogą złożyć osoby, które od września 2021  będą słuchaczami następujących semestrów:

-technik usług kosmetycznych - semestr IV

-technik BHP - semestr III

-florysta semestr II

-technik administracji semestr IV

-opiekun medyczny - semestr II

Podejście do egzaminu zawodowego jest warunkiem ukończenia szkoły.

W przypadku likwidacji lub przekształcenia szkoły albo likwidacji w szkole kształcenia w danym zawodzie, absolwent branżowej szkoły I stopnia, czteroletniego technikum lub szkoły policealnej, który zamierza przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, składa pisemną deklarację przystąpienia do tego egzaminu dyrektorowi okręgowej komisji egzaminacyjnej właściwej ze względu na miejsce zamieszkania tego absolwenta.

W przypadku ubiegania się o dostosowanie warunków egzaminu do indywidualnych potrzeb, do deklaracji należy dołączyć orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania lub opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, o specyficznych trudnościach w uczeniu się lub zaświadczenie o stanie zdrowia wydane przez lekarza.